Fototrek 15.-17.7.2022

Pro fotografy

Baví vás fotit krajiny, ale nedostanete se na zajímavá místa s dramatickými kompozicemi? Chcete se za focením vydat vysoko do hor? Pak je fototrek právě pro vás určen!

Co to je?

Fototrek je trek v horách zaměřený na sběr fotek z vysokohorského prostředí. Při fototreku budeme muset vylézt s plnou polní na vysoko položenou horskou chatu, odkud budeme podnikat výstupy na za fotkami.

Fototrek není primárně zamýšlen jako kurz focení, ovšem pokud budete chtít, rádi vám předáme naše rady a zkušenosti s krajinařinou.

Termín: 15.-17.7.2022

Cena: 3300 Kč / osoba

Délka: 3 dny

Program:

  • První den se sejdeme na parkovišti ve Ventu (cca 1900 m) odkud vyrazíme s plnou polní na chatu Martin - Busch Hütte (2501 m). Tedy nás bude čekat 600 výškových metrů s veškerou výbavou.

  • Druhý den program přizpůsobíme dle aktuálních podmínek, hlavně počasí. Ovšem tolikrát, kolikrát počasí umožní vyrazit na východ / západ slunce, tak vyrazíme. Pokud počasí umožní, tak vyrazíme i fotografovat hvězdy. V případě, že nám počasí nebude nakloněné, lze v okolí chaty nalézt nespočet kompozic - potůčkovek a podniknout řadu výstupů do okolních kopců.

  • Třetí den nás bude čekat primárně sestup zpět k autům.

Maximální počet účastníků: 8

Co je v ceně: služby certifikovaného horského průvodce a odborný výklad o bezpečnosti v horách, služby lektorů - fotografů, kteří vám poskytnou cenné rady, rezervace ubytování

Co není v ceně: ubytování a strava na chatě (platí se v hotovosti na místě, cca 50 euro / noc), doprava (možnost se dohodnout na spolujízdě), pojištění

Co s sebou: Batoh (do kterého se vše vleze), teplá a nepromokavá vrstva oblečení, rukavice, čepice, náhradní ponožky, triko apod., lékárnička, mapa okolí + buzola, nesmeky, turistické hůlky, spacák (bílá paní, vložka do spacáku), láhev na pití (min. 1,5 l), hygiena, osobní věci (léky, apod), pevná kotníková obuv, pojištění kryjící pohyb v náročném vysokohorském terénu (Alpenverein, ČHS TRIO), chytrý telefon + powerbanka (na chatách je nedostatek zásuvek), fotovýbava dle uvážení. 

3 300,00 Kč